Okside Rejenere Selülozdan imal edilen emilebilir hemostatlar, rejenere selülozun kontrollü oksidasyonu sonucu elde edilen steril düz örgü kumaş yapısında %100 organik ürünlerdir. Düz kumaş yapısında olmasının önemli avantajları; güçlü olması, yıpranmadan kesilebilmesi ve doku üzerine sütür yardımıyla kolaylıkla dikilebilmesidir.

Rejenere selülozun kontrollü oksidasyonu sonucu elde edilen, steril ve emilebilir bir preparat olan Reoxcel kanama durdurucular, düz kumaş yapısında ve lifli yapıda olmak üzere ikiye ayrılır. Her iki türdeki hemostatlar, %100 organik (bitki bazlı) olmasının yanı sıra implantasyon bölgesinde doku reaksiyonu olmadan emilim sağlarlar. Bu içerikte düz kumaş yapısına sahip Reoxcel marka hemostatik ajanların özelliklerinden ve kullanım alanlarından bahsedeceğiz.

Düz kumaş yapısı sayesinde doku tahrişine neden olmayan Reoxcel ve Reoxcel Sigma Knit kanama durdurucular düzensiz yüzeylere uyumlu olan esnek dokuması, kolay kesilebilme ve katlanabilmesi sayesinde geniş yelpazedeki kanama durumları için kanıtlanmış etki sağlar.

Düz Kumaş Yapısına Sahip Reoxcel Kanama Durdurucuların Özellikleri Nelerdir?

Düz Kumaş Yapısında Reoxcel Emilebilir Kanama Durdurucu, Hemostat

Reoxcel’in standart kanama durdurucusunda bulunan hafif örgü formu sayesinde pürüzlü dokuyu kolaylıkla örterek çok sayıda cerrahi operasyonda kullanım kolaylığı sağlayan Reoxcel emilebilir hemostatlar, kanamalı yüzey üzerine serilebilir, bastırılabilir, tamamen kapatılabilir ya da sütür yardımıyla dikilebilir. Rayon kumaş olarakta adlandırılan, esnek ve ince bir dokumaya sahip olan Reoxcel hemostatik ajanlar, bitkisel kaynaklı olduğu için dokuda reaksiyon yaratmaz ve eldivene veya aletlere yapışmaz. Şeffaf ve hassas dokusu sayesinde her anatomik sahaya uyacak biçimde şekil verilebilir, yerinde bırakılabilir veya çıkarılabilir.

Düz Kumaş Yapısına Sahip Reoxcel Sigma Knit Kanama Durdurucu Özellikleri Nelerdir?

Düz Kumaş Yapısında ve Daha Kalın Reoxcel Sigma Knit Emilebilir Kanama Durdurucu, Hemostat

Reoxcel’in standart kanama durdurucusu ile aynı materyalden (okside ve rejenere olmuş selülozdan) imal edilen Reoxcel Sigma Knit hemostat, standart olan Reoxcel’den daha kalındır, bu nedenle sıkı örgü ağı, cerrahi iplik kullanımını destekler. Sargı gereksinimine karşı ideal ağ yapısı bulunan Reoxcel Sigma Knit emilebilir kanama durdurucunun kalın ve yoğun yapısı etkili ve hızlı bir hemostaz sağlar. Ağır kanamalara karşı benzersiz stabilite sunan Reoxcel emilebilir hemostatik ajanlar kanamalı yüzey üzerine serilebilir, bastırılabilir, tamamen kapatılabilir ya da sütür yardımıyla dikilebilir. Kanayan dokuya kuru olarak uygulanır.

Düz Kumaş Yapısına Sahip Reoxcel Hemostatların Kullanım Alanları Nerelerdir?

Genel Cerrahi
Genel Cerrahi
Sindirim Sistemi Cerrahisi
Sindirim Sistemi Cerrahisi
Sinir Cerrahisi
Sinir Cerrahisi
Plastik Cerrahi
Plastik Cerrahi
Ortopedi Operasyonları
Ortopedi Operasyonları
Jinekoloji Operasyonları
Jinekoloji Operasyonları
Üroloji Operasyonları
Üroloji Operasyonları
Stomatoloji Operasyonları
Stomatoloji Operasyonları
Boğaz Ameliyatları
Boğaz Ameliyatları
Burun Ameliyatları
Burun Ameliyatları
Travmatoloji Cerrahisi
Travmatoloji Cerrahisi
Kardiovasküler Cerrahi
Kardiovasküler Cerrahi
Yüz ve Çene Cerrahisi
Yüz ve Çene Cerrahisi
Akciğer Operasyonları
Akciğer Operasyonları
Hemoroidektomi Operasyonları
Hemoroidektomi Operasyonları
Biyopsi Operasyonları
Biyopsi Operasyonları

Genel cerrahi, sindirim sistemi cerrahisi, sinir cerrahisi (özellikle beyin operasyonları), plastik cerrahi, ortopedi, jinekoloji, üroloji, stomatoloji, boğaz ve burun ameliyatları, travmatoloji ve kardiovasküler cerrahi, vasküler protez implantasyonu, yüz ve çene cerrahisi, akciğer operasyonları, hemoroidektomi, biyopsiler, karaciğer ve safra operasyonları, gastrik rezeksiyon, torasik ve abdominal sempatektomi gibi diğer tüm cerrahi alanlarda kullanım için uygundur. Reoxcel emilebilir kanama durdurucular, endoskopik operasyonlar ve dental uygulamalarda olduğu kadar kavitelere de (tümör kazınmasından sonra) uygulanabilir.