Reoxcel emilebilir kanama durdurucu hemostatik ajanlar kanamalı yüzey üzerine kolaylıkla serilebilir, bastırılabilir, tamamen kapatılabilir ya da dikilebilir. Reoxcel emilebilir hemostat kuru olarak uygulanır.

Hızlı hemostaz ve yüksek doku uyumu sağlayan Reoxcel marka emilebilir kanama durdurucular bitki bazlıdır (ORC) ve üretilen farklı türleri sayesinde kullanım çeşitliliği sağlar. Reoxcel emilebilir kanama durdurucu hemostatik ajanlar kanamalı yüzey üzerine kolaylıkla serilebilir, bastırılabilir, tamamen kapatılabilir ya da dikilebilir. Reoxcel emilebilir hemostat kuru olarakta uygulanabilir. Ulaşılması zor alanlarda kullanım rahatlığı sağlayan Reoxcel emilebilir hemostatlar, standart varyasyonunda ince tabakalar halindedir ve dokuya tam uyum sağlamanın yanı sıra kullanımda şeffaflık sağlar. Fibril türü ise çok katmanlı özelliği sayesinde standart versiyonundan 7 kat daha kalın olarak üretilir, bu nedenle kolaylıkla katmanları ayrıştırılabilir ve kolaylıkla istenilen forma girer. Sigma Knit versiyonu ise kalın dokusu nedeniyle çok hızlı hemostaz sağlar ve gerektiği kadar kesilerek sütür yardımıyla dokuya dikilebilir.

Yoğun Kanamalarda Reoxcel Sigma Knit Kullanımı

Kanamanın yoğun olduğu durumlarda Reoxcel Sigma Knit hemostatlar kullanım kolaylığının yanı sıra mükemmel etkinlik ve kapsama sunmaktadır. Reoxcel’in standart varyasyonu ile aynı materyalden (ORC) imal edilen Reoxcel Sigma Knit, standart Reoxcel hemostatlardan daha kalındır ve yoğun örgü malzemesi sayesinde ağır kanamalarda yüksek çekme direncine sahiptir. Cerrahi müdahale esnasında dağılmaması için tasarlanmış kalın dokumalıdır. 40 farklı mikroorganizmaya karşı etkili olan Reoxcel Sigma Knit emilebilir kanama durdurucu, 3-4 dakika içerisinde hemostazı sağlar ve vücut içerisinde 7-14 gün içerisinde tamamen emilerek yok olur.

Reoxcel Sigma Knit çok yönlü kullanım kolaylığı sağlayan hemostat.

Gerektiği durumlarda kesilerek kullanılabilen Reoxcel Sigma Knit kanama durdurucular, laporoskopik uygulamalarda trokardan geçişlerde kolaylık sağlar. Anastomoz kaçaklarında, karaciğer, dalak ve böbrek yaralanmalarında, kalp damar ve göğüs cerrahisinde, genel cerrahide kullanılabilir ve gerektiği durumlarda doku üzerine sütür yardımıyla dikilebilir.

Çok Yönlü Kullanımlarda Reoxcel Fibril Kullanımı

7 Katmanlı Reoxcel Fibril Emilebilir Kanama Durdurucu, Hemostat

En zor prosedürlerde bile kullanım kolaylığı, dayanıklılık ve uygunluk için tasarlanan Reoxcel Fibril, eşsiz ORC-lif teknolojisi sayesinde çok yönlülük, dokulara uyumluluk ve ideal uygunluk sağlar. Reoxcel’in standart varyasyonu ile aynı materyalden (ORC) imal edilen Reoxcel Fibril, standart Reoxcel hemostatlardan 7 kat daha kalındır ve ayrıştırılabilen ince katmanları sayesinde istenilen forma kolaylıkla girerek kanama bölgesinin görülebilmesini ve o bölgede kolaylıkla çalışılabilmesini sağlar. İnce tabakalar halinde kullanılabilen ve sünger gibi yuvarlanabilen Reoxcel Fibril emilebilir kanama durdurucular başta beyin cerrahisi olmak üzere; ortopedi, genel cerrahi ve kadın doğum cerrahisinde ulaşılması zor alanlarda çok yönlü kullanım kolaylığı sağlar. Katmanları arasından bi-polar koter ille beraber kullanılabilen Reoxcel Fibril hemostatlar, 3-4 dakika içerisinde dokuda hemostaz sağlar ve vücut tarafından 7-14 gün içerisinde tamamen emilir.