En zor prosedürlerde bile çok yönlülük, dayanıklılık ve uygunluk için tasarlanan emilebilir Reoxcel kanama durdurucular, eşsiz ORC-lif teknolojisi sayesinde hızla hemostaz sağlar.

Ham maddesi okside rejenere selülozdan (ORC) imal edilmiş ve hemostatik özelliğe sahip olan Reoxcel marka kanama durdurucular en zor prosedürlerde bile çok yönlülük, dayanıklılık ve uygunluk için tasarlanmıştır. ORC-lif teknolojisi sayesinde hızla hemostaz sağlayan bu kanama durdurucular, eşsiz bir etkinlik, emilebilirlik ve bakterisidal koruma sağlayarak, ulaşılması güç bölgelerdeki kanamaları durdurmak üzere tasarlanmıştır.

Farklı türlerde üretilen ve tüm cerrahi prosedürlerde gönül rahatlığıyla kullanılabilen Reoxcel emilebilir kanama durdurucular, ihtiyaca göre farklı boyutlarda kesilebilir veya çok katmanlı varyasyonlarında ayrıştırılarak kullanılabilir ya da doku üzerine sütür yardımıyla dikilebilir. Yüksek doku uyumu, hemostatik kapasite ve güçlü bakterisidal özellikleri bulunan Reoxcel hemostatik ajanlar bitki bazlıdır, bu yüzden minimal doku reaksiyonu ve geniş yelpazedeki gram pozitif ve gram negatif mikroorganizmalara karşı kanıtlanmış etkinlik sağlar.

Çok Yönlülük

Farklı türlerde üretilen emilebilir Reoxcel kanama durdurucular en hassas cerrahi operasyonlarda bile cerrahi aletlere ve ele yapışmadan kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Emilebilir kanama durdurucular arasında çok katmanlı hemostat olarakta bilinen, çok yönlülük, aderans ve uygunluk sağlayan Reoxcel Fibril, 7 kattan oluşan ve kolaylıkla ayrışan ince katmanları sayesinde kanama bölgesinin görülebilmesini ve o bölgede kolaylıkla ve kontrollü bir şekilde kanamanın durdurulmasını sağlar.

Reoxcel hemostatlar, emilebilme, hemostatik etkinlik ve antibakteriyel özelliklerin benzersiz bir kombinasyonunu sağlamaktadır.

Dokulara Uyumluluk

Kapiler kanamalar, venöz ve ufak arterial kanamaların kontrolünden yoğun kanamaların oluştuğu travmalara kadar tüm cerrahi prosedürlerde dokuya tam uyum sağlayan Reoxcel emilebilir kanama durdurucular bir çok alanda kanayan dokuya tam uyum ve güvenilir hemostaz sağlar. %100 okside rejenere selülozdan imal edilen bitki bazlı Reoxcel hemostatlar yüksek doku uyumunun yanı sıra düşük pH değeri (2-3 pH) özelliği ile kanayan doku üzerinde 40 farklı mikroorganizmaya karşı bakterisidal etki sağlar.

Yumuşak ve katmanlı materyal kanayan dokuya uyum sağlamakta ve o doku içine “kaynamaktadır”, fakat kolaylıkla da çıkarılabilmektedir.

Düzensiz yüzeylerde dahil olmak üzere tüm doku yüzeylerine tam uyum sağlayan Reoxcel emilebilir kanama durdurucular ihtiyaca yönelik değişik ölçülerde kesilebilir. Özellikle Reoxcel Fibril ise 7 katlıdır, şeffaftır ve her katman ayrılabilir, bu özelliği sayesinde endoskopik uygulamalarda trokardan kolaylıkla geçiş sağlayarak veya ayrıştırılarak kuru halde kanayan dokuya uygulanabilir. Fibril yapıya sahip tek katlı varyasyonu ise Reoxcel Snow‘dur.